Довідка:Стиль

Матеріал з USIC Wiki
Перейти до: навігація, пошук

В цьому розділі коротко описані прості побажання щодо того, як зробити хорошу статтю ще кращою.

Навіщо потрібні уніфіковані стиль та стандарти?

Статті, оформлені за певними правилами, краще читаються. Ніхто не вимагає повного (та й часткового) виконання того, про що йтиметься далі, але в ваших силах зробити читання якоїсь статті приємнішим.

Структура статті

Заголовок

У перших рядках статті має бути її визначення, причому заголовок статті у визначенні повинен бути виділений трьома апострофами з обох боків (жирним текстом) і дуже бажано - наголо́шеним. Перевірити наголос можна тут: [[1]]. Заголовок пишеться, наприклад, так: Шевченко Тарас Григорович (тобто малими буквами, за виключенням перших). Зорієнтуйтесь, до яких категорій належатиме стаття, віднесіть її до необхідних списків. Якщо стаття біографічна, заголовок іменується так Прізвище Ім'я По-батькові Сан. Якщо заголовок статті вказує на іноземне походження (персоналія, явище), доцільно приводити переклад чи тлумачення його. В персоналії вказується українська назва і назва звідки походить (німці - німецькою, інші - відповідною державною чи англійською; Папи Римські - латинською мовою). Якщо ваша стаття може бути багатозначною, застосуйте шаблон багатозначності Шаблон:Tl і розмежуйте поняття наприклад:
 ==[[Логіка]]==
 *[[індукція логічна]]
 ==[[Фізика]]==
 *[[індукція електростатична]]
 *[[індукція електрична]]
 *[[індукція магнетна]]
 *[[індукція електромагнетна]]

Після визначення йде розгорнута стаття, бажано порівняно невеликими секціями. Потім можуть бути розміщені: навігаційні шаблони та категорії статті саме в цьому порядку.

При запитаннях щодо стилю можна звертатись до адміністратора або досвідчених користувачів. Приклад (чисто гіпотетичний):

Тіло статті

'''Азія''' — [[частина світу]], східна частина материка [[Євразія]].

===Географія===

Азія — найбільша частина світу, омивається 4 [[океан|океанами]].
...

===Населення===

Азія — найнаселеніша частина світу, в ній мешкає 50% населення Землі.
...
[[Категорія:Частини світу]]
[[Категорія:Азія]]

Загальні зауваження

При написанні статей бажано уникати скорочень, оскільки вони утруднюють сприйняття інформації недосвідченими читачами.

Ілюстрування

При ілюструванні, приміром, біологічних статей, перевагу у картці слід віддавати такому зображенню, де представлено як листки, квітки, так і насіння. Таким чином, зображення зможе сфокусувати одразу на суттєвих моментах. При ілюструванні, скажімо, технічних карток, може виявитись корисно проілюструвати її зображенням, яке містить складові (компоненти, агрегати) пристрою, механізму.

Посилання

При посиланнях на інші статті завжди звіртеся, чи правильно обрана стаття посилання, чи відповідає вона стилю (незалежно від того, існує вона вже чи ні).

Хронологічні списки

Хронологічні списки слід формувати за вагомістю дат. Тобто, якщо має бути відображено роки у порядку зростання (спадання), слід зробити це так, щоб вказівки конкретного дня, місяця не заважали сприйняттю цієї вагомої інформації.

Недописана стаття

Ця стаття не закінчена. Будь ласка, допишіть її.